Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecin

Bieg Pomocy 2018 - relacja

30.08.2018, Bądź Solidarny w Potrzebie

Z inicjatywy wolontariuszy szczecińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) 15 lipca 2018 roku po raz szósty odbyła się dobroczynna impreza, z której dochód jest przeznaczony na pomoc chorym dzieciom.

VI BIEG poMOCY, w którym wystartowało ponad 200 osób, odbył się nad malowniczym jeziorem Lubie w okolicach Drawska Pomorskiego. Patronem biegu, oraz jednym z uczestników był Burmistrz Złocieńca, pan Krzysztof Zacharzewski, który swoim krótkim wystąpieniem oraz godnym naśladowania przykładem zachęcił do aktywności fizycznej. Przed biegiem minutą ciszy uczliśmy pamięć Jasia Olszewskiego, któremu mieliśmy w tym roku pomagać, ale niestety nie doczekał tego wydarzenia.

Bieg ruszył kilka minut po godzinie 11 w niedzielne, słoneczne przedpołudnie.

Tegoroczny dystans po raz pierwszy został wydłużony z symbolicznych 7,77km do pełnych 10 km. Mniej wprawni biegacze oraz spacerowicze startowali na dystansie 3,33 km. Po raz pierwszy również czas każdego zawodnika mierzony był elektronicznie. W kategorii mężczyzn zwyciężył Tomasz Waszczuk z czasem 38:59 (to już czwarte zwycięztwo Tomasza), w kategorii kobiet Katarzyna Maciejewska (49:25); najlepszy z juniorów ze znakomitym czasem 46:07 był Mats Labenz z niemiec.

Tym razem środki zebrane podczas biegu zostały przekazanie na rzecz rodziny Krzysztofa Makowskiego z Redła, sparaliżowanego w wypadku samochodowym. Podczas tegorocznej edycji BIEGu poMOCY wolontariusze zebrali ponad 10 tys. zł. Dziękujemy wszystkim uczestnikow, zwłaszcza dużej grupie zawodników ze Świdwina, którzy przybyli aby wspomóc Krzysztofa i uczcić pamięć Jasia. Zapraszamy do śledzenia profilu biegu na FB: facebook.com/biegpomocy i do zobaczenia za rok!

Załączniki

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecin
ul. Plac Mariacki 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0293 3700

Kierownik: Ewa Świątek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 667 799 616

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij