Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecin

Szczecin: bezpłatne warsztaty dla dzieci doskonalące pamięć i czytanie

18.02.2015, nieprzypisany

Polska poetka i laureatka nagrody Nobla, Wisława Szymborska, powiedziała kiedyś, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie wiesz jak zachęcić dziecko do tej zabawy? Zacznij od zapisania je na zajęcia doskonalące pamięć i czytanie organizowane przez wolontariuszy szczecińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Czytanie poprawia koncentrację, zasób słów – oprócz zabawy to także niezastąpiona gimnastyka dla mózgu. Do tej niepowtarzalnej przygody, która może trwać przez całe życie, pragniemy zaprosić też nasze dzieci. Niestety na drodze stoją elektroniczne gadżety, niezliczone programy telewizyjne i najgorszy „wróg”, czyli Internet. Jak to zrobić, by nasze dzieci chciały czytać? Można np. zacząć od zapisania dziecka na bezpłatne warsztaty doskonalące pamięć i czytanie. W programie między innymi usprawnianie pamięci, mnemotechniki, ćwiczenia koncentracji, nauka szybkiego czytania, a także szkolenie z zakresu zdrowego odżywiania (wpływającego na mózg i koncentrację).

„MĄDRA GŁOWA, CZYTAM I WIEM” – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży doskonalące pamięć i czytanie odbywają się raz miesiącu (w trzecią niedzielę miesiąca) w lokalu przy ul. Plac Mariacki 4. Najbliższe już w niedzielę, 22 lutego. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy. Spotkania dla dzieci w wieku 5–6 lat będą odbywały się w godz. 15:50–16:20; dla dzieci w wieku 7–9 lat w godz. 16:35–17:15. Na niedzielnych zajęciach młodsza grupa zapozna się z mnemotechniką, a „starszaki” dodatkowo przypomną sobie, jak pracować nad koncentracją uwagi.

Spotkania poprowadzi Monika Sosialuk, instruktor technik pamięciowych, szybkiego czytania i kinezjologii edukacyjnej. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod nr tel. 502 921 053.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecin
ul. Plac Mariacki 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0293 3700

Kierownik: Ewa Świątek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 667 799 616

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij