Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecin

Szczecin: broń się przed nowotworem – naturalnie!

9.06.2016, Kluby zdrowia

W najbliższą sobotę ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Zdrowia w Szczecinie, prowadzonego przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Przyczyny powstawania nowotworów i naturalna profilaktyka przeciwnowotworowa – to temat czerwcowych zajęć.

W dzisiejszych czasach choroby cywilizacyjne zbierają ogromne żniwo. Obok chorób układu sercowo-naczyniowego zachorowalność na choroby nowotworowe jest zatrważająco wysoka. Są drugą co do częstości przyczyną zgonów w Polsce. Okazuje się jednak, że na ziemi wciąż są miejsca, gdzie nowotwory niemal nie występują lub występują w niewielkim stopniu.

W diecie narodów długowiecznych i wolnych od raka znajdziemy dużo warzyw i owoców oraz stosunkowo małą ilość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Czy to jakaś podpowiedź dla nas? Dlaczego organizacje promujące zdrowie akcentują potrzebę spożywania minimum trzech porcji warzyw i dwóch porcji owoców dziennie? Może warto wprowadzić zmiany w swoim stylu życia i nawykach żywieniowych, aby uniknąć choroby lub też powrócić do zdrowia? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas sobotniego wykładu w klubie zdrowia. Oprócz ciekawego wykładu w programie także degustacja zdrowych potraw.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 czerwca w lokalu przy Placu Mariackim 4. Początek o godzinie 16.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecin
ul. Plac Mariacki 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0293 3700

Kierownik: Ewa Świątek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 667 799 616

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij