Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Szczecin: broń się przed nowotworem – naturalnie!

W najbliższą sobotę ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Zdrowia w Szczecinie, prowadzonego przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Przyczyny powstawania nowotworów i naturalna profilaktyka przeciwnowotworowa – to temat czerwcowych zajęć.

W dzisiejszych czasach choroby cywilizacyjne zbierają ogromne żniwo. Obok chorób układu sercowo-naczyniowego zachorowalność na choroby nowotworowe jest zatrważająco wysoka. Są drugą co do częstości przyczyną zgonów w Polsce. Okazuje się jednak, że na ziemi wciąż są miejsca, gdzie nowotwory niemal nie występują lub występują w niewielkim stopniu.

W diecie narodów długowiecznych i wolnych od raka znajdziemy dużo warzyw i owoców oraz stosunkowo małą ilość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Czy to jakaś podpowiedź dla nas? Dlaczego organizacje promujące zdrowie akcentują potrzebę spożywania minimum trzech porcji warzyw i dwóch porcji owoców dziennie? Może warto wprowadzić zmiany w swoim stylu życia i nawykach żywieniowych, aby uniknąć choroby lub też powrócić do zdrowia? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas sobotniego wykładu w klubie zdrowia. Oprócz ciekawego wykładu w programie także degustacja zdrowych potraw.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 czerwca w lokalu przy Placu Mariackim 4. Początek o godzinie 16.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij