Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Szczecin: III Bieg poMOCY za nami!

Ponad 3,2 tys zł zebrano dla półtorarocznego Alana podczas III Biegu poMOCY zorganizowanego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Szczecinie. W biegu uczestniczyło 125 osób, w tym m.in. mistrz świata w biegu na orientację Michał Olejnik.

Bieg organizowany w Zatoniu tradycyjnie już był okazją do zebrania środków na ważny cel, ale także sposobnością do dobrej zabawy. Gwiazdą biegu był mistrz świata juniorów w biegu na orientację Michał Olejnik, który zdeklasował rywali i ustanowił nowy rekord trasy. Pogoda, jaka towarzyszyła uczestnikom była idealna – było lekko pochmurno, ciepło, ale nie za gorąco. Trasa liczyła 7,77 km.

W imprezie uczestniczyła rodzina państwa Zdebskich. Celem biegu było zebranie środków na leczenie i rehabilitację ich synka – półtorarocznego Alana, który cierpi na holoprosencefalię płatową – rodzaj uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. To poważne schorzenie powoduje m.in. spowolnienie rozwoju oraz konieczność ciągłych konsultacji lekarskich. Wśród pilnych potrzeb Alana są leki, środki opatrunkowe i higieniczne, których koszt wynosi 800 zł miesięcznie.  

– Podczas biegu zebraliśmy ponad 3,2 tys. zł na rehabilitację Alana – cieszy się Dariusz Kowalczyk z filii ChSCh w Szczecinie. – Dziękujemy wolontariuszom, sponsorom i wszystkim biorącym udział – podkreśla.

Po biegu odbyło się uroczyste wręczenie medali i pucharów, losowanie nagród i licytacja koszulki biegu oraz medalu z maratonu przekazanego przez jednego z biegaczy.

– Zapraszamy za rok i do rywalizacji w Biegu poMocy w aplikacji Endomondo – mówi Dariusz Kowalczyk. – Wszystkich, którzy chcieliby włączyć sie we współorganizację, promocję lub sponsoring, prosimy o kontakt: szczecin@bliskoserca.pl.

Wyniki III Biegu poMOCY:

Mężczyźni:
1. Michal Olejnik 24:21
2. Tomek Waszczuk 25:46
3. Piotr Żyziński 28:44

Kobiety:
1. Aleksandra Harasim 38:41
2. Marta Rychlewska Baran 42:29
3. Agnieszka Milczarska 42:31

Pełna klasyfikacja wkrótce.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij