Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecin

Szczecin: życie bez glutenu

22.05.2015, Kluby zdrowia

Już w niedzielę 24 maja wolontariusze szczecińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia. Tym razem prelegentka, promotorka zdrowia Agata Radosh opowie o diecie bezglutenowej.

Osoby z nietolerancją glutenu muszą przywiązywać dużą uwagę do składników jakich używają podczas sporządzania potraw. Przejście na dietę bezglutenową bywa dla takich osób chwilowym koszmarem. Muszą nauczyć się gotować od nowa – przyrządzać posiłki bez glutenu. Trud się opłaca, ponieważ wytrwałość i skrupulatne przestrzeganie zasad diety bezglutenowej zmienia ich samopoczucie i wygląd.

Okazuje się, że dieta bezglutenowa zalecana jest nie tylko chorującym na celiakię, ale również w przypadku alergii pokarmowych, chorób autoimmunologicznych, hemoroidów, w leczeniu zakażeń pasożytami, bakteriami i wirusami, w drożdżycy jelita grubego, podczas chemioterapii, a także w celu zmniejszenia spektrum zaburzeń autystycznych.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Szczecinie odbędzie się w sobotę 23 maja, w lokalu przy Pl. Mariackim 4. W programie zajęć oprócz wykładu będzie także degustacja bezglutenowych potraw. Wstęp bezpłatny.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecin
ul. Plac Mariacki 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0293 3700

Kierownik: Ewa Świątek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 667 799 616

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij