Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecin

Szczecin: życie po przeszczepie

3.02.2015, Kluby zdrowia

Wolontariusze szczecińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na spotkanie klubu zdrowia poświęcone transplantacjom. Gościem będzie pan Arkadiusz Bojarun, przedstawiciel stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”. Wstęp wolny.

Transplantacja to przeszczepienie narządu w całości lub części, tkanki lub komórek z jednego ciała do innego (lub w obrębie jednego organizmu). Dzięki temu zabiegowi nieuleczalnie chorzy pacjenci otrzymują szansę na drugie życie.

Mimo że w Polsce medycyna transplantacyjna rozwija się dynamicznie, zdania na temat przeszczepów bywają podzielone. Zwolennicy twierdzą, że jest to sposób ratowania ludzkiego życia. W mediach promowana jest akcja „Obdaruj sobą innych”, która jest hasłem przewodnim Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi promującej transplantacje i honorowe krwiodawstwo. Akcję promuje 10 gwiazd polskiego sportu, m.in. Iwona Guzowska, Przemysław Saleta, Sylwia Gruchała.

Więcej dowiemy się podczas lutowych zajęć Klubu Zdrowia w Szczecinie. W trakcie spotkania będzie czas na pytania, rozmowy i smaczny poczęstunek. Początek w niedzielę, 8 lutego w lokalu przy Placu Mariackim 4. Start o godzinie 16. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecin
ul. Plac Mariacki 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0293 3700

Kierownik: Ewa Świątek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 667 799 616

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij